АКАДЕМІЯ

Про вейкбординг можу говорити годинами ….

Чому вейкбордінг?

Цей водний спорт має виличезну перевагу – кожен хто займається вейкбордінгом має теж саме спорядження та умови, які мають професійні атлети, а також вчаться робить теж саме. Для порівняння – хтось бачив пересічного воднолижніка стрибаючого з воднолижного трампліну чи їдучого на фігурной лижі тримаючі мотузку ногою?

Як почати?
Насамперед – безпека! Ви знаходитесь на воді і потрібно пам’ятати про елементарні правила. Їзда без рятувального жилета на вейкборді це чисте піжонство. Ви повинні довіряти своєму водієві на всі 100%. Якщо ви відчуваєте, що водій погано справляється з буксиром витратьте час на те, що б навчити його керувати катером безпечно. Якщо водій катера робить щось не так – відпускайте ручку негайно і обговоріть проблему з водієм. Коли вейкбордист у воді очікує катер водій повинен під’їхати до нього своїм бортом якомога повільніше і бажаний візуальний контакт між ними – так обом спокійніше і безпечніше. Якщо водій має недостатній досвід буксирування вейкбордистів бажано, що б в катері був ще один чоловік, який би допомагав йому мінімум як спостерігач. Алкоголь просто неприпустимий.

Старт з води
Всі, хто починає тренуватися на вейкборді, мають перш за все навчитися стартувати. Можна робити або не робити щось із трюків, але стартувати прийдется всім.

Старт це те, що треба навчитися робити добре відразу тому, що прийдется робити це багато разів і витрачати на старт сили потрібно мінімально. Гарний старт – це легкий старт. Для цього потрібно зробити дуже мало, але правильно.

При старті на вейкборді з води необхідно розташувати дошку перед собою, мотузка – фал поверх дошки, руки злегка охоплюють коліна. При правильному старті на вейкборді першими з води повинні здатися саме коліна. Це як індикатор того, що ви прийняли правильне положення корпусу. Потрібно згрупувати корпус в положення, що нагадує присідання навпочіпки і тримати це положення в процесі набору швидкості. Поспішне вирівнювання колін тільки ускладнює старт і робить його більш важким.

Тепер трохи теорії. Вейкборд має досить велику площу і при русі створює дуже велику підйомну силу. Тому вейкборд потрібно тримати в положенні перпендикулярному по відношенню до руху. Це дозволяє всій поверхні вейкборду працювати на підйом корпусу вейкбордистів з води. Потрібно розуміти, що вейкборд повинен ковзати по воді, а не штовхати воду. Це забезпечується правильним кутом вейкборду по відношенню до горизонту. Передній край, який називають тоусайд (там де носки черевиків, а там де п’ятки Хілсайд) повинен бути злегка піднятий. У випадку, якщо передній край піднятий надлишково зростає навантаження на руки і старт часто закінчується падінням. Положення дошки визначає легкість старту і якщо вейкбордист відчуває надлишкове навантаження на руки, то це говорить про неправильному положенні вейкборду. Для виправлення цієї помилки досить більше зігнути ноги в колінах, а не ватянуть шкарпетки стоп вперед. Відразу після початку руху корпус повинен виявитися практично над вейкбордом, тобто вейкборд потрібно втопити під себе. Не слід витягати корпус вперед або сильно відхилятися назад. Це тільки ускладнює старт. Як я вже говорив вейкборд в процесі розгону потрібно тримати поперек руху і після набору швидкості і виходу дошки на впевнене планування по поверхні можна піднімати корпус, встаючи на обидві ноги одночасно. Підйом корпуса повинен бути по можливості рівний. Я маю на увазі, що перша повинна підніматися голова, а не “п’ята” точка. Вирівняти в положення, при якому ноги злегка зігнуті в колінах і в стегнах (спина рівна!) Можна легко розгорнути корпус в зручне положення (правої або лівої ногою вперед) і пустити вейкборд ковзати уздовж. Для цього потрібно перевести ручку до одного з стегон, а корпус довернуть назустріч цьому руху. При цьому бажано розподілити навантаження на стопах рівномірно між носками і п’ятами. У цьому випадку ви поїдете прямо за катером. Якщо дошки не довернуть по ходу руху або упор залишити на п’ятах, то вейкборд почне відвозити вас убік від катера до хвилі, яка для початківця вейкбодіста представляє достатню проблему. Руки на ручці повинні бути по її краях і як би продовжувати лінію фала. При цьому руки злегка зігнуті в ліктях, але не притиснуті до грудей. Плечі розгорнуті і голова не опущена вниз для розглядання дошки. Погляд бажано тримати в напрямку руху для розуміння куди їдеш і що відбувається на воді навколо, а не під ногами. Окремо хочу нагадати, що ручку потрібно відпускати перш, ніж ви впадете у воду. При падінні вейкбордист перетворюється на якір, а утримати катер у нього не вийде – можна отримати травму рук.

Особливу увагу хочу приділити діям водія катера, на якому навчаються вейкбордингу. Фал – мотузку, за який буксирують вейкбордистів, потрібно натягнути повільним рухом катера повністю і тільки після того як вейкбордист у воді подасть вам зрозумілий сигнал про те, що він готовий стартувати – починати розгін. Розгін повинен бути плавний, але не сильно повільний. “Виривати” вейкбордистів з води не потрібно в силу того, що я вже говорив про гарну підйомну силу вейкборду. Бажано після натягу фала декілька секунд проїхати на мінімальному ходу – це дозволить вейкбордисту остаточно вирівняти корпус по відношенню до руху і прийняти правильне положення корпусу у воді. Початкова швидкість навчання вейкбордингу 13-15 миль на годину або 20-23 км на годину! Бажано перед початком тренування обговорити з водієм катера як буде проходити тренування і що і на якій швидкості вейкбордист збирається робити – так їм легше буде розуміти один одного під час тренування.
Приємних стартів!

wake
Вже їдемо
Для розуміння як управляти вейкбордом треба з ним “подружитися” і тоді ваша їзда стане набагато впевненіше. Починати їзду потрібно з освоєння простору між хвилями. Для цього потрібно вчиться робити повороти змінюючи кант різки. Поспішати не треба – просто ковзаєте від хвилі до хвилі впираючись на вейкборд поперемінно п’ятами або пальцями стоп і злегка нахиляючи корпус у бік зарезки. Контролюйте зусилля в кистях – якщо мимоволі стискаються руки більше необхідного – швидко затечуть кисті та передпліччя. Після освоєння їзди зручною для вас стороною вчіться розгортати дошку в свіч – протилежну для вас сторону. Тобто якщо ви їдете лівою ногою вперед, то ця стійка називається “регулар” і стійка “гуфі”, де права нога вперед стане для вас стійкою свіч. І навпаки.

Для того що б поїхати в свіч потрібно навчиться їхати тримаючи дошку поперек. Робити це краще на швидкості 13-15 миль / год перебуваючи по центру за катером. Для переходу в це положення потрібно ручку потягнути від стегна до центру корпусу ноги при цьому роблять наступне: передня нога приймає на себе більше навантаження ваги тіла (переносимо центр ваги трохи вперед), а задня висувається вперед. При цьому ви повинні отримати положення корпусу схоже на людину, яка сидить у барі на високому стільці. Можна спробувати утримувати це положення прямо після старту з води і намагатися їхати в такому положенні досить довго до появи впевненості. що воно конторольоване і комфортне. Можна зробити кілька глибоких присідань – це дозволить зрозуміти роботу стоп з контролю положення вейкборду. При їзді на вейкборді в такому положенні потрібно міняти злегка положення центра ваги вліво вправо одночасно з невеликим поворотом вейкборду поступово збільшуючи амплітуду – це дозволить швидко освоїти перехід з однієї стійки в іншу. Їзда в свіч набагато незручна тому вимагає більше зусиль по її освоєнню, але цьому потрібно приділяти значний час для того, щоб прогресувати надалі. Можу додати, що їзда в свіч мимоволі покращує їзду в своїй стійці.

Після цього можна трохи підвищити швидкість до 16-17 миль / год і почати переїжджати хвилю. При проїзді хвилі ноги повинні працювати як амортизатори і допомагати зберігати положення корпусу. Тобто коліна повинні бути найбільш рухливі. Зберігши положення корпусу легше утримати баланс. Для проїзду хвилі необхідно злегка посилити зарезку на канті вейкборду нахилом корпусу і натиском стоп повернувши ніс вейкборду в бік руху і утримувати її в процесі проїзду. Поступово швидкість проїзду через хвилю можна збільшувати, відчуваючи що дії контрольовані та комфортні. При проїзді хвилі з упором в носок – тоусайд – задню руку на ручці можна відпустити після проїзду хвилі т.щ. катер виявляється як би за спиною і це вимагає надлишкового довороту корпусу, якщо утримувати ручку обома руками. Корпус при цьому повинен знаходитися в природному положенні – згин корпусу вперед не покращує баланс. Проїзд через дві хвилі без втрати швидкості при збереженні положення корпусу є кінцевою метою цієї вправи. При подальшому вивчанні стрибків ви маєте знати як рухається вейкборд через хвилю на великій швидкості і ваші ноги будуть готові зберігати положення корпусу.
Приклад “дружби” з вейкбордом

Про спорядження
Якщо ви вирішили зайнятися вейкбордингом, то потрібно визначити для себе навіщо вам це треба. Якщо заради отримання нових відчуттів тільки на сьогодні то це одне, а якщо ви хочете навчиться вейкбордингу грунтовно і перетворити цей захоплюючий вид спорту в спосіб життя – це інше. Виходячи з цього потрібно підбирати спорядження. Для того, щоб покататися тільки сьогодні не потрібно пред’являти якісь вимоги до вейкборду, черевикам або спасжилету – головне що б вони були в робочому стані. Вейкборд не повинен мати тріщин і все заставні різьблення повинні бути на місці і добре тримати черевики. Черевики повинні бути без розривів або пошкоджень платформи і липучки або шнурки повинні функціонувати. Жилет не повинен бути схожий на руїну і повинен надійно застібатися. Розміри дошки, черевиків і жилета не мають вирішального значення і просто не повинні створювати надлишковий дискомфорт. Не страшно якщо черевики на декілька розмірів більше та й розмір дошки для початку не має критичного значення. Це вже після пари-трійки заїздів ви почнете їхати більш впевнено і вам знадобитися підгонка або підбір спорядження. Але це якщо ви зібралися навчатися вейкбордингу і їздити регулярно. Вейкборд з черевиками коштує не дешево і тому купувати його на один день не варто. Краще спробувати різні для того, що б зрозуміти різницю і визначити який вам більше підійде. Я завжди раджу не починати з найдорожчих, якщо бюджет м’яко кажучи обмежений. Можна почати і з колишнього у вживанні за умови, що ціна не була визначальним фактором покупки. Просто іноді купують не свій розмір тільки тому, що дешево. Часто кажу, що вейкборд, при своїй дорожнечі, не є найдорожчою частиною цього спорту.

Вейкборди часто шукають “для стрибків”. Інших просто не існує! Є різниця в тому як вони це роблять, але “стрибають” вони всі. Який поштовх дає вейкборд залежить від того який прогин він має. Тривалий прогин – це коли радіус вигину проходить по всій довжині дошки без змін – дає еластичний добре контрольований поштовх. Трирівневий прогин – це коли по центру, там де черевики, вейкборд більш плоский. а кінці загнуті більше – дає більш різкий імпульс при поштовху і як правило на дошки такого типу переходять при певному досвіді їзди. Є ще гібридний прогин і купа усіляких каналів, перераховувати які тема окремої розмови. Прогин також впливає на розгін вейкборду – трирівневий як правило більш швидкісний. Також вейкборди діляться на жорсткі – стіф, гнучкі – флекс і гібридні – не те не се. На ковзної поверхні може бути нанесено захисне покриття для їзди по перешкодах – рейлах та кікерах. Купувати вейкборд з оглядкою на те, як на ньому їздять про або ваш знайомий стоїть в тому випадку, якщо ви впевнені, що ваш стиль і пріоритети такі ж, як і у них. Черевики зараз в такому асортименті, що розібратися у всіх відразу дуже складно. Скажу тільки, що краще купувати свій розмір, а не один на всю сім’ю – так набагато камфортно і це відчувається набагато більше і швидше ніж якого типу у вас вейкборд. Економити на фалі і ручці теж не варто тому, що ви постійно будете відчувати економію своїми руками. Покритий фал не ріже рук при протягуванні катером у воді, а добра ручка не викличе бажання одягати рукавички, в яких на вейкборді практично ніхто не їздить. Шолом на голову одягають завжди при їзді по перешкодам і іноді при розучуванні трюків. Шорти – це “спецодяг” вейкбордистів ну і природно ваш стиль. Плавки – чисте піжонство, та й виймати їх постійно з дупи не дуже зручно

Баласт у катері
Один з атрибутів вейкбордингу – баласт у катері. Потрібен він для того, щоб збільшити розмір хвилі за катером або змінити її форму. Форма хвилі змінюється в залежності від розподілу ваги між кормою і носом катера. Чим більше баласт зміщений до корми тим гостріше і крутіше хвиля і навпаки. Якщо катера не вирівнювати по поздовжній осі (крен), то хвиля з одного боку буде добре сформована, а на іншій пінний гребінь її зіпсує. Тому перш за все катер повинен їхати рівно, без крену. Пересаджуйте пасажирів або переміщуйте баласт, поки не вийде однакових хвиль. Для баласту використовують спеціальні ємкості з забортної водою. Використовувати залізо, бетон, пісок та інше можна, але небезпечно, оскільки катер втрачає залишкову плавучість при аварії, яка закладена виробником в конструкцію.

Існує думка, що для вейкборду хвиля чим вище тим краще. Але на практиці велика хвиля не всім відразу підходить. Наприклад я не знаю серферів, які починали навчання на хвилях 7-8 метрів заввишки. Для освоєння базових трюків буде достатньо ваших друзів в катері як баласт. (Мова йде про катери розміром 6 метрів в довжину і більше. Найбільш зручна довжина катера для вейкбордингу 22-23 фута або 6,5-7 метрів.) Не раз бачив як новачок, стрибаючи дві хвилі на небалластірованном катері, на більшій хвилі стрибав набагато нижче – страх штука природна. Другий момент не менш важливий – велика хвиля це більший трамплін і людина яка не вміє досить добре їздити може випадково вилетіти набагато вище своїх можливостей і приземлення може закінчиться неприємно. Не починайте навчання вейкбордингу з набивання катери баластом!

Налаштування спорядження
Якщо ви вже купили вейкборд з явним наміром “додати” в їзді, то потрібно навчитися його збирати і регулювати. Перш за все потрібно знайти ваше положення ніг на вейкборді. Відстань між черевиками визначте злегка підстрибнувши з розставленими ногами на ширині плечей. Вам повинно бути комфортно при приземленні і ви можете відразу глибоко присісти. Спочатку встановить черевики в стандартне положення – 12-15 градусів носками в сторону. Черевики кріпляться симетрично. Після катання не повинно виникати болю в суглобах колін і стоп. Якщо ви їх відчули, то потрібно переміщати черевики. Біль на зовнішній стороні стопи може говорити про те, що потрібно збільшити кут розвороту, а якщо болять коліна, то можливо черевики розташовані надто широко. Також комфортність їзди залежить від зсуву черевик поперек вейкборду. Не бійтеся переміщати черевики в пошуку найбільш комфортного відчуття вейкборду під час їзди – виробники спеціально для цього роблять кріплення, які дозволяють це робити.

Плавці на вейкборді теж можна регулювати або знімати взагалі, якщо вони на гвинтах. Пробуйте їздити в різних варіантах і скоро ви зрозумієте що саме для вас найбільш підходить.

Довжина фала – це те, що будете міняти досить часто. Чому? Тому що це один з найважливіших інструментів налаштування правильного катання. Починати тренування на вейкборді краще на максимальній довжині фала – більше “поляна” для освоєння кантів. У міру прогресу вам потрібно буде знайти ту довжину фала при якій ви потрапляєте на хвилю в тому місці, яке вам потрібно. Це при тому, що катер їде з постійною швидкістю. Якщо швидкість катера будете міняти, то це спричинить за собою і зміну довжини фала. Не намагайтеся дуже вкоротити фал – їзда стане не комфортною і ручка буде боляче про це нагадувати. Справа в тому, що дуга, яку описує ручка навколо точки кріплення на катері, стає більш крутою і фал набагато різкіше намагається “піти” від вас.

Ковзання на передньому канті.


Навчитися їхати “задом на перед” потрібно з кількох причин.
По-перше: це завжди тренування для стоп.
По-друге: вам при прогресі в їзді прийдется здійснювати трюки, які вимагають впевненої їзди на передньому канті
По-третє: їзда спиною вперед гарне тренування координації для приземлення “тублайнд” (наосліп)
Вчитися простіше прямо за катером на невеликій швидкості, яка дозволить спокійно розгорнути корпус. Швидкість катера поступово можна збільшити, але після того як з’явитися впевненість у їзді. Основною проблемою при їзді спиною вперед є небезпека падіння на спину. Це відбувається швидко, а на великій швидкості болісно через те, що при заривании заднього канта у воду відбувається миттєва зупинка вейкборду і вейкбордист падає у воду “з розмаху” – з різким прискоренням голови. Щоб цього не відбувалося і потрібно починати на невеликій швидкості – 18-25 км / год. Для розвороту корпусу і вейкборду потрібно занести задню ногу вперед, а не відсунути передню ногу назад. Що я маю на увазі. Вам необхідно для розвороту перенести тяжкість корпусу на передню ногу, тим самим звільнивши задню для розвороту. При цьому задня нога розвантажиться і вейкборд трохи вийде з води. Одночасно з цим розгортаємо корпус. Вейкборд отримає положення при якому кінці не доторкуються води і він попливе на центральній частині. Ручку можна тримати обома руками чи однією. Корпус слід утримувати в нахилі на носки при цьому ви повинні відчувати, що упор стоп розподілений саме на носки. При цьому п’яти не намагайтеся “підняти” – це збільшить навантаження на руках, але не додасть стабільності в їзді. Розподіливши вага корпусу на обидві ноги рівномірно, ви будете ковзати стабільно рівно за катером. Якщо цього не відбудеться, то ви відразу поїдете у бік менш навантаженої ноги. Дивитися можна через плече в бік руху, але краще перевести погляд на кільватерную струмінь від катера і постаратися утримувати положення, маючи нові візуальні орієнтири. Затримуватися в цьому положенні відразу на довго не слід – достатньо кількох секунд. Надмірна нахил у бік носків краще, ніж ковзання практично вертикально з небезпекою “спіймати” задній кант. Після повертаємося у звичайне ковзання. Після кількох коротких проїздів спиною вперед можна перехопити ручку за спиною обома руками і отримати симетричну – повну стійку спиною вперед. Для перехоплення ручки потрібно після розвороту опустити плече руки, в якій знаходиться ручка (вирівняти плечі щодо води), повернути голову в бік повороту корпусу (подивитися назад). У цьому випадку ручка у вас прийде ближче до стегна і виявиться у попереку, де її легше підхопити другою рукою. Хват ручки вийде великий палець зверху, а тильна сторона долоні на спині – це виходить якщо вейкбордист провертає руку в природне положення руки за спиною. Положення рук на ручці не варто міняти перед розворотом. Просто відпустіть одну з рук і виконуйте розворот. Вейкбордна ручка спеціально зроблена широкою для зручності перехоплень і якщо ваші руки були біля її країв на початку руху, то при розвороті вся довжина ручки буде працювати на вас. А якщо ви перед розворотом перехопіте ручку за центр, то ви “вкрадете” у себе пів довжини ручки і на цю ж відстань ускладнітеме перехоплення. Для більш швидкого освоєння можна повторити кілька разів рухи на катері або на березі. Це дозволить зрозуміти що ви маєте зробить на воді. Надалі при навчанні вейкбордингу “сухе” тренування стане для вас звичною справою.

Теілпрес (tailpress)
Один з різновидів ковзання.

Олі


Олі це стрибок на поверхні води без використання хвилі. Вчитися краще прямо за катером, але часто воліють на площі в сторону від катера. Для отримання поштовху потрібно зрозуміти фізику руху. Просто відштовхнутися від води складно – це всеж таки вода. Вейкборд до всього ще має ефект “прилипання”. Тому перш за все потрібно змусити вейкборд працювати на поштовх. Щоб це сталося потрібно створити імпульс який виштовхне вейкборд з води. Вейкбордист для цього натискає спочатку на передню ногу і після цього підключає до поштовху задню ногу. Основна проблема в тому, що спочатку все “недожімают” передню ногу через острах втопити ніс вейкборду. Насправді втопити його досить складно, якщо рух вейкборду в цей момент прямолінійний. Ручку тримають однією рукою – передній по ходу руху. Після відриву від води зігніть злегка ноги в колінах, підібгавши їх – це ваш перший Олі. Висота стрибка буде рости від поліпшення синхронізації роботи ніг. Взагалі Олі дозволяє зрозуміти малими засобами наскільки ви добре відчуваєте баланс і положення вейкборду. При неправильному положенні корпусу або неправильної роботи ніг ви чи не підстрибніте або впадете. Швидкість для Олі 28-30км / год і якщо ви будете вчитися на викот в сторону від катера вона буде значно вищою. На більшій швидкості вода краще виштовхує та робити Олі легше, але треба пам’ятати, що й падати буде трохи болючіше. Краще попихтіти за катером на невисокій швидкості і привчити м’язи до короткого, але точному руху і тоді прогрес буде більш швидким. Олі можна прикрасити розворотом корпусу в обидві сторони на пів обороту 180 або повним оборотом 360. Олі потрібно стрибати мінімум декілька разів при кожному виході на вейкборді на воду. Олі – відео.

Починаємо стрибати!


Почавши навчатися на вейкборді всі хочуть стрибати. Та це взагалі-то не дивно. Якби вейкборд винайшли тільки для їзди по поверхні води, то у нього не було б стільки шанувальників. Сенс стрибка полягає у використанні хвилі як трампліну. При цьому потрібно пам’ятати, що ви повинні допомагати хвилі, а не боротися з нею. Я б навіть сказав не заважати хвилі запустити вас у повітря. Швидкість достатня для початкових стрибків 30 км / год.

Починають зазвичай стрибати з стрибка Хілсайд – з п’ят. Це відбувається через те, що корпус знаходитися в природному положенні і все начебто зрозуміло – треба розігнатися, відіпхнуться, пролетіти по повітрю і приземлитися. Ось всі чотири етапи стрибка. Все досить просто і дійсно ускладнювати не треба. Але підемо по порядку. На початку вчимося стрибати через одну хвилю. Розгін повинен бути не великий, але впевнений. Після того як почали розгін у бік хвилі швидкість повинна постійно зростати до моменту відриву від води, а якщо ви відразу заріже з різким набором швидкості, то перед хвилею ви почнете надлишкову швидкість “гасити” і цим же “вб’єте” стрибок. Для зниження швидкості вам прийдется трохи повернути ніс дошки в сторону катера і піти з заднього канта, а це якраз і псує стрибок. Перш за все це не додає вам впевненості, а без неї хороший стрибок не виходить. При заїзді на хвилю ноги повинні бути як мінімум “тверді” для того, щоб енергія хвилі пішла на розгін вашого корпусу вгору. Якщо ноги в момент проїзду хвилі хоч трохи зігнуться, то корпус не отримає поштовху і фактично в польоті будуть тільки ноги з вейкбордом. Корпус при цьому практично не змінить висоти по відношенню до води. Виходячи з цього звертайте основну увагу при стрибку на роботу ніг. Положення корпусу і рук у багатьох вейкбордистів при стрибку відрізняється, але ноги роблять практично одне і теж. Корпус бажано тримати прямо руки бажано не витягати сильно вперед або НЕ підтискати до грудей. Потрібно прагнути до комфорту і стабільності при виконанні стрибка. При цьому не слід робити одноманітні стрибки багато десятків разів, якщо відчуваєте, що це максимальна висота яка у вас виходить при такій техніці виконання стрибка. Пробуйте злегка міняти швидкість, положення корпусу і рук в поєднанні з роботою ніг.

Моя порада: спина рівно, голову не опускати, руки злегка зігнуті в ліктях і тягнуть фал в напрямку пояса, ноги в невеликому сеті і разом з корпусом утворюють невеликий кут. При виїзді на хвилю ноги злегка розпрямляються в пружному стані і корпус весь тягнеться вгору. Руки переходять нижче пояса, що при приземленні дасть додатковий хід фалу і вас не смикне вперед. Приземлення дуже важливо як елемент. Від того як ви привчіте себе приземлятися буде залежати і прогрес у навчанні та стан ваших колінних суглобів. Тому приземляти я всім раджу в глибокий сет (пружно, після торкання дошкою води) будь якій стрибок. При цьому буде набагато менше ударних навантажень і, зрозуміло, травм. Часто бачу зневагу до цього елемента, але ж саме впевнене приземлення розсіює страх перед високим стрибком. А для того, щоб чогось досягти на вейкборді потрібно стрибати досить високо і приземлення повинно бути “автоматичним”. Отже, ми вже стрибаємо одну хвилю
хілсайд.

Тоусайд

Для повноцінного розвитку техніки їзди на вейкборді потрібно стрибати і з носків – тоусайд. Найчастіше вейкбордист починає стрибати і всю сесію на воді тільки те й робить, що стрибає Хілсайд, намагаючись дострибнути до другої хвилі. При цьому повертається через хвилю навіть не намагаючись стрибнути. Питаєш його – чому так? і зазвичай чуєш у відповідь, а мені незручно або навіщо це треба. Дивно, але при цьому вейкбордист наполегливо намагається кудись дострибнути, а не просто ковзати по воді. Так, стрибок тоусайд можна назвати незручним, тому що він виконується при неприродному положенні корпусу. Тобто корпус вейкбордистів згвинчений і стрибок відбувається ніби спиною вперед (до катеру). Але насправді це положення не настільки складно для стрибка, як іноді здається. Більше того можу додати, що деякі вейкбордисти краще стрибають тоусайд і цьому є логічне пояснення. Справа в тому, що саме скручування корпусу призводить до того, що стрибок виходить більш високим при правильному наїзді на хвилю. Скручування напружує м’язи корпусу і ніг достатньо, щоб вони менше прогнулися при поштовху хвилею і природно стрибок виходить вище, ніж при “розслабленому” стрибку Хілсайд. Біда в тому, що саме такий легкий зліт лякає початківців вейкбордистів і після вильоту вони починають розгортати корпус, щоб приземлитися безпечно, на їхню думку. Але цього якраз робити не можна! Тому всі або падають або ледве утримують баланс після приземлення. Політ повинен проходити без розвороту корпусу і потрапити на воду потрібно в тому ж положенні, як і відбувався виліт з хвилі. Вийде прямолінійне продовження одного руху. А при помилковому розвороті корпусу ноги прийдуть в п’яти – Хілсайд, але ми-то стрибаємо тоусайд! Значить і приземляти потрібно в тоусайд. Для відпрацювання гарного положення корпусу при стрибку тоусайд потрібно потренувати їзду в сторону від катера в різці тоусайд. Для цього їдемо якомога далі в бік від катера поки вейкборд не перестане вирізати в сторону і як би зависне на постійному видаленні. Вейкбордисту потрібно тримати це положення декілька секунд при цьому руки намагатися тримати у пояса і корпус якомога більш рівний. Задня рука як-би тягне фал до центру живота, а передня їй допомагає. Також можна ковзати на схилі хвилі, з якої потім будете стрибати тоусайд, зависнувши на одному місці. При цьому вейкборд повинен розташуватися площиною на схилі хвилі і носок вейкборду у верхньої кромки хвилі. Вейкбордист як-би намагається виїхати на хвилю, але при цьому залишається на її схилі. Потренувавшись приймати це положення, ви набагато впевненіше почнете стрибати тоусайд. Отже, від’їжджаємо від катера на п’ятах, поки швидкість трохи вище ніж у катера плавно переходимо в зарезку тоусайд і плавно її додаємо до хвилі, “вкладаючись” на передплічча задньої руки. На хвилі тримаємо напрямок стрибка і злегка напружуємо ноги, щоб не дати їм зігнутися від поштовху. Особливу увагу на передню ногу – вона-то і створює основу стрибка і не повинна “підкоситися”. Вилітаємо з хвилі і тримаємо !!! положення корпусу і ніг. Готуємося до приземлення і приземлятися на носки з корпусом злегка нахиленим уперед, тобто в бік ВІД катера. Коліна при приземленні згинаються настільки, наскільки потрібно для пом’якшення удару об воду і їдемо далі до другої хвилі не змінюючи напрямку, проїжджаємо її. Якщо відразу намагатися після приземлення переходити на зарезку Хілсайд і не переїжджати другу хвилю, то вам буде потім дуже складно змусити себе перелетіти через дві хвилі, стрибнувши тоусайд.
Дві хвилі
Стрибок через дві хвилі мало чим відрізняється від стрибка одну хвилю і тому буду більш розповідати про філософію стрибка. Стрибок використовують для того, щоб зробити щось в повітрі під час польоту. Це може бути простий греб – захоплення вейкборду рукою або складне обертання. У кожному разі на виконання цього елемента вам потрібен час. Час, який вейкбордист знаходиться в повітрі залежить від висоти стрибка і тільки. Отже, якщо ви навчитеся стрибати через дві хвилі, використовуючи тільки швидкість, у вас не буде часу на те, щоб зробити щось у повітрі. Більш того швидкість змусить вас зосередиться на приземленні набагато більше і концентрація вся піде на це, і на щось ще “вас не вистачить”. Тому всім, хто починає стрибати, я раджу пам’ятати, що вейкбординг це не стрибки в довжину, а навпаки – у висоту! Перш за все треба домагатися амплітуди стрибка і друга хвиля виявиться далеко позаду вас і не буде основною метою при стрибку. Нарощування висоти ставить одну проблему психологічного характеру – страх. Це почуття буде підказувати вам кожні додані сантиметри висоти, одночасно заважаючи техніці. Тому потрібно бути готовим боротися з цим і розуміти добре свої можливості на цьому етапі. Якщо у вас немає впевненості в стрибку, то слід повернуться трохи назад у розвитку техніки і стрибнути кілька невеликих стрибків для відновлення впевненості, що ви це можете зробити так як хочете і коли хочете, а не так як вийде.
Є ще одна “хитрість”, якій багато хто користується і часто не безуспішно – короткий фал. Довжина фала 10 метрів і швидкість 27 км / год дають зазор між хвилями менше 2 метрів і досить високу рампу – це і дозволяє легко зробити перші дві хвилі. Але є проблема – саме висока хвиля “підкошує” багатьом ноги і вони перестають стрибати. Якщо цього немає, то стрибок вийде відразу і поступово збільшуючи довжину фала легко отримати стійкий прогрес. Приклад короткого фала
Стрибок через дві хвилі вимагає додати швидкість різки і додати поштовх ногами. Практично все інше не відрізняється від однієї хвилі. Тільки от приземлення в прямі ноги вже не пройде безболісно якщо ви мало не долетить або навпаки залишите хвилю далеко позаду. Але про це я вже говорив раніше.
180


Починати потрібно з підготовчих вправ. Перш за все потрібно зрозуміти що відбуватиметься при повороті на 180 градусів. Починати простіше з розвороту фронтсайд – при цьому розвороті вперед рухається ваши груди, а при розвороті бексайд розворот відбувається в бік спини. Для цього найкраще при проїзді хвилі на гребені розгорнути дошку і перейти в свіч без стрибка. При наближенні до верхньої точки на хвилі підтягніть злегка до себе фал і починайте переводити його до протилежного стегна, одночасно провертаючи вейкборд на 180 градусів. На схилі хвилі у вас вийти положення тоусайд – тобто вейкборд заріже іншою стороною і вам потрібно зберігати напрям руху далі. Освоївши цей рух при проїзді через хвилю з невеликою зарізкою і без стрибка можна трохи додати зарізку, збільшивши швидкість під’їзду до хвилі і зробити розворот 180 з невеликим відривом від води. Головне при приземленні відчувати, що вейкборд провернули достатньо для збереження подальшого руху. Намагайтеся не розгойдувати корпус при розвороті і не додавати нахил в корпусі. Стабільність виконання цієї вправи підкаже вам освоєння цього елемента і можливість додати висоту стрибка. При цьому треба пам’ятати що спочатку ви повинні відірватися від води і тільки після цього робити розворот. Якщо починати розворот раніше, ще при проїзді хвилі, це буде порушувати положення корпусу і вам буде важче зробити стабільне обертання. Бексайд складніше з ряду причин. Вам потрібно буде перехопити ручку за спиною або завести руку за спину при цьому потрібно ще й перевести погляд з однієї сторони на іншу для збереження візуального контакту з водою. Це теж вимагає підготовки і можливо більш тривалу. Є кілька варіантів – або стрибати оли з розворотом в спину, або проїжджати хвилю з розворотом через спину. Зазвичай при розучуванні виникає надлишковий нахил у бік шкарпеток, щоб не допустити прихоплювання заднього канта. Це взагалі-то нормально, але саме це і заважає зробити оберт легко. Тому потрібно добре освоїти положення при розвороті на поверхні і це вам допоможе зробити це в стрибку. Розворот голови в бік обертання повинен злегка випереджати саме обертання і тоді корпус як би слідує за головою і ви побачите куди будете їхати далі після розвороту дошки. Перехват ручки за спиною дуже важливий, тому що від цього залежить весь елемент. Ручку потрібно проводити за спиною не відставляючи руку в сторону – там ви ручку не знайдете. Необхідно як би торкаючись зап’ястям попереку провести ручку за спину і це торкання підкаже другій руці де шукати ручку за спиною. Потренуйте цей рух на березі, прив’язавши фал до нерухомого предмету. Можна на відєднанній від фала ручці на відстані 1-1,5 метра закріпити пластикову пляшку у 5 літрів з водою і обертати її навколо корпусу, імітуючи перехоплення ручки за спиною. Додаючи вагу води в пляшці можна варіювати навантаження на ручці при перехопленні.
Батут, скейт, сноуборд …

Будь-який вид спорту добре доповнюється а іноді і вимагає навичок з інших видів. Не я придумав. Вейкбординг не виняток. Основний допоміжний вид для вейкбордингу – батут. Насамперед це відмінна можливість набагато прискорити прогрес в їзді на вейкборді і просто поліпшити і підтримувати фізичні кондиції в перервах між тренуваннями на воді. Тренуватися на батуті необхідно під керівництвом тренера. Це дозволить уникнути непотрібних травм і буде значно продуктивніше. На батуті можна зімітувати практично всі трюки які виконують на вейкборді і тому вейкбордисти, які хочуть прогресувати, значний час проводять на батуті. Насамперед на батуті вчаться робити сальто вперед, назад і бічне. Потім до них додаються осьові обертання – гвинти. Також на батуті можна відпрацьовувати розвороти 180 360 540 720. Часто на батуті використовують вейкбордную ручку і спеціальну м’яку дошку, яка імітує вейкборд.

Їзда на скейті відмінно тренує реакцію, відчуття балансу і роботу ніг. Профі, практично усі, чимало часу проводять на скейті як і на батуті, тому як це можна робити завжди і в тренувальному залі. Та й дешевше, ніж намагатися розвиватися тільки на воді за катером.

Сноуборд – це ідеальне тренування вейкбордистів взимку. Ось тільки з розкладом погоди є деякі труднощі.

дуже корисне відео для тренування та підтримки попереку

Ставьте запитання, якщо щось не зрозуміло. з задоволенням відповім.

Олексій Єрмоленко.
Дніпропетровськ.
На вейкборде с 1997 года.
Треную з 2003 року від малеч до чемпіонов.

при передруку посилання обов’язкове

Коментарі

 1. Добрый день Алексей!
  Начинающий самостоятельно – 3-й день катания.
  Очень понравился сайт, все доходчиво и последовательно.
  Встаю уверенно, без волны скольжу нормально, на волне падаю.
  Понимаю что дело в навыке.
  Вопрос по технике падения с вейка (как то не особо комфортно, все бедра и ж в синяках)
  Это неизбежно?
  Шорты или костюм из неопрена облегчат ситуацию?
  Спасибо Станислав.

 2. Здравствуйте! Добро пожаловать в мир вейкборда.
  Судя по тому что у вас синяки появились вы ездите на высокой скорости, а это не правильно и опасно для новичка. Второе: у вас напряжённая поза и ноги не контролируют поверхность воды. Это может быть следствием высокой скорости или просто вы себя “зажали”. Заставте водителя буксировщика ехать не быстрее 18-20 км/час и на этой сорости несколько раз присядьте в полный сет – на корточки – для “размягчения” коленей и одновременно следите за положением корпуса над доской – он не должен быть смещён на заднюю ногу! Если проблемы с управлением буксира – могу рассказать и об этом.

 3. Константин

  Здравствуйте мы катаемся за гидроциклом,расскажите о проблемах с управлением буксира,и как правильно буксировать и с какой скоростью в разные погоды.

 4. На гидроцикле хорошо катать вейкскейт, а вейкборд при зарезке сильно разворачивает гидроцикл и водителю постоянно приходиться подруливать да ещё и активно работать газом. Вообще работа газом на гидроцикле должна быть очень активной для удержания стабильной скорости. Конструктивно водомёт не имеет “упора”, который есть на катере с обычным винтом , да и масса гироцикла значительно меньше катера. Поэтому за гидроциклом езда получается более “рваной”. Скорость для начинающих 22-25 км/час наиболее оптимальна как по безопасности так и по информативности. Более высокая скорость требует более быстрой реакции, которой у новичков как раз и не хватает. Если вы не хотите “оставить без рук” того, кто катается прежде всего научитесь медленно, очень медленно натягивать фал (верёвку) и первые три – пять метров разгона ехать на минимальных оборотах. При этом райдер успеет спокойно принять правильное положение для старта и ему будет более комфортно и спокойно. Затем начинайте увеличивать скорость плавно но уверенно, добавляя обороты двигателя и одновременно смотрите на вейкбордиста – если он “завис” и не поднимается лучше сразу сбавить скорость или прекратить её увеличение до того момента, когда увидите, что вейкбордист уверенно начал выходить на скольжение по поверхности. Помните – вейкборд “держит” уже на скорости чуть более 10км/час
  Погода, в смысле ветер, портит поверхность воды – поэтому прежде всего ищите места для катания, защищённые от ветра, с минимальным волнением.

 5. Роман

  Доброе время суток! Пытаюсь кататься несколько дней. Встаю уверенно,но при переходе через волну (от катера) падаю. Центр тяжести тела нужно смещать в сторону поворота? или управлять только ногами?

 6. Если у вас “проблема” с волной то для начала вам нужно освоить уверенную езду в пределах кильватера – между волнами от катера и научиться уверенно делать повороты без изменения стойки (смены передней ноги). Это придаст вам уверенности при переезде волны. Второе – если у вас неправильная или очень напряжённая стойка – то это и есть основная причина падений. Постарайтесь при езде прямо за катером убрать излишнее напряжение – начиная от излишнего сжимания вейкбордной ручки до перенапряжения мышц голеней и стоп. Нужно скользить на доске, стоя на ней обеими ногами, а не упираться доской в воду. “Мягкость” в ногах позволит лучше почувствовать реакцию доски на изменение её положения относительно направления движения и от нагрузки на её канты со стороны пяток и носков. Вы должны понимать, что волна это небольшая горка при наезде на которую вам нужно приложить больше усилий, чем при езде по ровной воде. После выезда на волну вы будете съезжать с этой горки и естественно скорость у вас возрастёт – она вам в этом поможет. Конечно нужно слегка наклонить корпус в сторону съезда и этим помочь корпусу удержать равновесие. Поворот доски в сторону движения обязателен – при этом доска должна быть повёрнута на угол больший, чем линия движения. В этом положении доска будет идти на канте, противоположному от катера, зарезаясь в воду и обеспечивать продвижение в желаемом направлении. Корпус должен поворачиваться вместе с доской – так будет легче освоить проезд волны. И самое главное – у вас на вейкборде есть памятка на английском языке в которой вкратце описаны основные правила безопасной езды. Так вот самым первым там написан пункт о скорости. И не зря. Если вы для обучения используете скорость, которая не соответствует вашему опыту и навыкам ваш прогресс в езде может быть долгим и небезопасным. Не стесняйтесь начинать езду на малой скорости 18-20 км/час (катер должен её поддерживать постоянно!). Удачи! Буду рад услышать, что у вас получилось. На Волге много народу на вейке?
  P.S.
  Чуть не забыл – за каким буксиром вы ездите? Видел пару начинающих вейкбордистов за 10-12 метровыми моторными яхтами – зрелище не весёлое.

 7. Дмитрий

  Здравствуйте!
  А почему не веселое зрелище при катании за бОльшей лодкой? Скорости хватает, сдернуть с пути совсем не возможно, в отличие от катера.
  Подбирать при падении сложно? Мой капитан подбирает дайверов по 4 раза в день. Или есть существенные отличия?

 8. Здравствуйте Дмитрий!
  Большой катер или яхта делают очень большую волну да и форма у неё после 25 футов длины судна портится и превращается в кашу на “рабочей ” скорости. Есть скорость при которой вы будете что-то делать из трюков, а есть скорость на которой вы будете просто ехать за катером и мечтать не упасть. Практически за 28 миль (обычных)/час эта скорость не вышла даже у самых обезбашенных профи и в основном она около 24 м/ч. Новичку ехать за большим катером можно, но если он не боится вида волны которую он производит. Научится чему-то толковому из прыжков практически нельзя. И ещё одна проблема – подбор вейкбордиста и дайвера катером – это разные вещи. Даже о Мастер Крафте 80 (28 футов) говорят как о “бестолковом увальне” при “работе” с вейкбордистом. Идеальная длина катера 22-23 фута известна всем фирмам и все топ модели именно этой длины. И вообще вейкбординг не морской вид спорта, а ваша ссылка на дайверов говорит о том, что вы на море, а может даже и на Бали. Кстати, хороший вейк буксир тоже “сдёрнуть” в сторону невозможно – они для этого и проектируются.

 9. Олег

  Добрый день, Алексей!

  Есть ли у вас ссылка на литературу по вейборду?
  Спасибо!

 10. Здравствуйте Олег!
  Литературы по вейкборду на русском языке я не видел да и на английском её не много. Основная информация на видео и вообще-то это более правильно. Просто на видео не всегда рассказывают общие вопросы, а в основном “разжёвывают” конкретную проблему по трюку

 11. Дарья

  Здравствуйте.
  Катаюсь второй год, правда пока без прыжков. Достаточно уверенно двигаюсь на обоих кантах, выхожу за волну. Одна проблема — второй год подряд тяну спину, с левой стороны. Я — Гуффи. Ничего критичного, но неприятно. К тому же не могу понять как это происходит. Подскажите, в чем моя ошибка?

 12. Здравствуйте, Дарья!
  Чтобы разобраться с вашей проблемой нужно немного больше информации. Попробую объяснить основные причины. Первая причина – неправильный старт. Если вы во время старта сразу держите правую ногу впереди и весь разгон, то вы нагружаете левую сторону спины – старт нужно выполнять в сете, держа доску поперёк движению и руки не должны быть между коленями, а наоборот. В этом случае спина нагружается равномерно и не имеет проблем. Второе – вы ездите сильно уперев в заднюю ногу и тем самым “загружаете” левую сторону спины. Третье – вы ездите постоянно в одной стойке и не учитесь ездить свич – регулар для вас. Четвёртое – вы ездите с сильно прогнутым корпусом “оттопырив” таз назад. Держите спину более прямо так, чтобы таз был ближе к ручке и не “вытягивайтесь” за ручкой – грудь не должна “проваливаться” между рук. И последнее – если вы устаёте – не катайтесь “на зубах”. Делайте перерыв в езде и давайте отдохнуть уставшим мышцам. Если этого не делать, то ослабшие мышцы легко травмировать, а вместе с ними “развалить” позвоночник. И главное – не стесняйтсь делать разминку 3-5 минут перед ездой, уделяя внимание вашим проблемным местам. Если проблему не описал – сообщите. Привет Москве и удачи!

 13. Арсений

  Сразу скажу спасибо за вашу страничку, всё очень информативен и познавателен. Катаемся первый год с 10.05.13 два раза в неделю за гидриком RXT, уже понятно, что лучше катать за катером. Есть ли какая информация как увеличить волну от гидрика…И если я сброшу ссылку на видео. Вас не затруднит дать Коментарии и практические советы на что обратить внимание.Посмотри http://www.youtube.com/watch?v=kHYIFWauIuQ
  И еще http://www.youtube.com/watch?v=pNqkBifr9uI
  Спасибо…

 14. Здравствуете Арсений!
  Гидрик нагрузить для получения волны практически невозможно да и проблема с удержанием стабильной скорости будет расти с увеличением веса. По правде – я не знаю что вам посоветовать с волной на гидрике, никогда не слышал о возможности это увеличить.
  Теперь про ваше видео. Очень хорошо что снимаете – так легче увидеть и понять свои ошибки. “Глобальных” проблем у вас нет. Ваши ошибки присущи многим и не удивительны.
  - держитесь за ручку обеими руками. Если вам не удобно, то это от положения корпуса и положения рук. Ручку отпускают тогда когда фал теряет нагрузку или совешают перехват как у вас на видео при развороте в спину. Я сейчас говорю о езде через волну и это не касается флет трюков или джибинга. Держась обеими рукам гараздо правильнее будет резка а она определяет очень многое.
  - сильно усердствуете держа ноги и корпус согнутыми всё время. На 1:32 во втором видео хорошо видно как тело попросилось выровнятся. И правильно попросилось – езда бОльшую часть времени должна быть лёгкой, а в таком положении корпус напряжён постоянно и это будет мешать езде усталостью, излишней загруженностью мышц при трюках и плохой мышечной памятью. “Складывать” корпус нужно только “по поводу”. И ещё – держась одной рукой и присев вы непроизвольно будете смещать избыточно нагрузку на заднюю ногу, а это опять же “грузит” и не делает езду лёгкой даже внешне.
  - учитесь прыгать “ОЛИ” – за гидриком это “святое” и это вас научит очень многому. Оли позволяет делать много разнообразных трюков и вам будет не скучно на воде. И опять же Оли “выровняет” вас
  - похоже, что вы катаетесь на сноуборде и часть своего зимнего опыта используете на воде. Если так, то вы должны немного разделить ваши представления – за гидриком “спуск” заканчивается вместе с бензином и может быть довольно долгим – не старайтесь “спалить” себя за пару минут. Нормальный средний сет на вейке порядка 20 минут.

  Если что-то ещё более конкретно по каким то элементам на видео – спрашивайте.

  Спасибо за отзыв о моей страничке!

 15. Арсений

  Оли уже начал делать, видео 2х недельной давности, прошлые выходные посветил данному элементу, не было 3 человека что бы снимать.
  Спасибо… после выходных напишу…

  Приглашаю к себе на УРАЛ…

 16. Спасибо за приглашение! Вы к нам тоже добро пожаловать! Жду новостей….
  https://www.facebook.com/Wakestream

 17. Максим

  Пожалуйста, дайте теорию, физику и математику? где (ближе к корме или к носу), как (высота) и какую (прямую или обратную) ставить башню??? какие силы и моменты получаются?… Может ссылочку какю-нибудь… Буду делать сам на крым-3+Honda 60…

 18. День добрый, Максим.
  Башня на катере это вейкбордный атрибут и все думают что от неё зависит высота прыжка.
  Про математику – башня поднимает по высоте точку крепления фала всего на 130-150см и при длине фала 22-25 метров угол будет не сильно отличатся (это я про фирменный буксир). Поэтому высота башни прежде всего определяет комфорт в управлении, устойчивости и где-то эстетики. Прямая или обратная – это на ваш вкус и как позволяет конструкция катера. Главное – точка крепления фала. Чем она выше, тем сильнее будет раскачивать и “рыскать” катер при зарезке вейкбордиста. Чем ближе к носу точка, тем она ваше поднимется вместе с носом при выходе катера на “боевой” режим, но при этом катер будет терять направление движения при каждой резке. Конкретно для “Крыма 3″ вам можно не заморачиваться с расчётами и сделайте самую простую дугу на корме что бы вывести фал из зоны замыва вейком и не цеплять фалом мотор при поворотах. Лодка лёгкая и при 60лс сильно нагрузить балластом не получится и поэтому высота башни будет только её украшением, а не функционалом. Да и есть прицеденты опракидывания алюминиевых лодок вейкбордистами.
  Может где-то так:

 19. Максим

  Ух, ты, как прикольно ответили в моем экипаже трое вэйкбордистов по 100…120 кг, т.е. баласт хороший (один всегда на носу сидит и иногда замерзает – не у всех есть гидрокостюмы, да они и не сильно спасают на воздухе и ветре) мне везет больше я 75 кг и получаю самый больший комфорт в катании… Но вот интересно при какой (обратной – наклонена вперед или прямой – нейтрально или назад) лучше загружается нос, хочется убрать того мерзнущего баласта (иногда это и я тоже)с носа лодки… !) Уже понятно что ближе к корме – СПАСИБО… у нас стоит башня-самоделка, но как-то хочется по уму всё сделать

 20. Максим

  Этой зимой будем переделывать днище у этой лодки (Крым-3) какие профили и обводы приемлемы для получения качественной волны… может удлиннить чуток (с завода лодка 4,7*1,8 м)?

 21. Привет, Максим!
  Скажу сразу про загрузку носа – на иметь балласт, который заполняется водой или используйте любой груз и максимально грузите нос (пластиковые канистры с песком или по крутому со свинцом) и не мёрзнете на носу. Для вашей лодки это оптимально – легче выйти на боевой режим при максимальной загрузке. В любом случае надо иметь непродуваемую одежду, которую одевают поверх гидрокостюма и обязательно с капюшоном. Даже летом пригодиться.
  Теперь про башню – повторю, что место и форма крепления башни не имеют значения, а имеет значение расположение точки крепления фала. Она и определяет всю физику воздействия на катер. Но на нагрузку носа башня практически не влияет – гораздо больше она раскачивает катер из стороны в сторону. Удлинение днища катера улучшит (ускорит) выход на глиссирование, но немного украдёт высоту волны потому как она вылезет больше на поверхность из-за увеличения смачиваемой (скользящей) поверхности. Подумайте лучше о более тяговом винте на моторе с бОльшим диаметром и меньшим шагом. Мне очень трудно вам посоветовать что-то для Крыма 3 в вопросе “качественной волны” – это вообще-то плохо совместимые вещи.

 22. Максим

  “…это вообще-то плохо совместимые вещи”, хорошо сказано,.. как приговор ;) но мы не КМС и поэтому до лучших (денежных) времен будем раскатываться так как есть, что-то пытаться модернизировать, может иногда с отрицательным результатом :(
  В любом случае спасибо…

 23. Максим, катание за такими катерами не есть ” криминал” в вейкбординге. Главное получить максимальную отдачу и научиться использовать то что есть. Поверте – я вижу часто крутые вейк катера за которыми ездят каряво и бестолково, и прогресса не предвидится.
  Всем рекомендую смотреть это видео, когда начинают ныть типа “не тот катер” или “вейкборд”
  http://www.youtube.com/watch?v=DupkCGXnhQU

 24. Павел

  Алексей, добрый день!

  Скажите, какие есть подводящие упражнения в плане физики для того, чтобы держать планку возле бедер? Катаюсь на вейке первый сезон (лебедка), параллельно 5 лет на кайте. Делаю бэк, фронт, рейли, олли 360 блайнд, пытаюсь делать бэкмоб, олли 360 с перехватом, но разносит из-за того, что не могу во время прыжка подтянуть руки к бедру и сделать перехват. В спортзал хожу регулярно, но в основном там железо. Какую тренировку на суше можно сделать для исправления указанной проблемы? Спасибо.

 25. Можно один дополнительный вопрос – вы катаетесь только на лебёдке? Техника катерников и лебёдочников сильно отличается

 26. Павел

  Да, я катаюсь только на на реверсивной лебедке.

 27. Про “сухую” тренировку перехватов я уже рассказывал раньше и повторяться не буду. Я не думаю, что у вас проблема с “физикой” тела – скорее проблема в технике на воде. Если вы пытаетесь делать Оли 3 в момент зарезки то скорее в этом проблема. Фал должен быть разгружен в момент перехвата т.е. либо вы идёте под кабелем и потянув резко к себе ручку убираете натяжение либо после зарезки начинаете оли тогда когда начинается обратное движение к оси кабеля. Смысл в том, что вам нужна ось вращения не конкурирующая с натяжением фала иначе вас будет рвать натяжение фала, как бы вы не старались. Вспомните как заламывают руки за спину для блокирования – это самое слабое положение рук человека и вам нужно в этом положении только передавать фал, а не тянуть его впридачу. Можно начать с понимания как легче провернуть 3 на поверхности без натяжения на фале, а потом подключать Оли. Надеюсь чем-то помог.
  P.S. И еще одна беда, которую я наблюдаю практически на всех реверсах – все ездят на укороченном фале (что б легко “стрелять” повыше – это кайтерский стиль) За бугром народ ездит на более длинных фалах и на реверсах как правило по кикерам и рейлам. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Pi55Mea5Bws На 0:28 обрати внимание на длину фала.

 28. Кирилл

  Алексей, добрый день!

  Только начал кататься на вейкборде – первый день безрезультатно, даже встать не получилось.
  Для буксировки использую гидроцикл 215 л.с.

  Задумался над темой: влияет ли высота крепления фала на буксировщике на выход из воды?
  Вопрос возник потому, что мне показалось, что как только пытаешься встать на доску, начинает тросом прижимать к воде, поскольку точка крепления на гидроцикле фала практически на уровне воды.
  Нужно ли ставить пилон на гидроцикл или это не обязательно и вся моя проблема только в технике выхода из воды?

 29. Извините за задержку с ответом – уезжал.
  Не имеет принципиального значения что за плвсредство вас буксирует. Главное достаточная мощность и правильное управление со стороны водителя. От вас же требуется понять и правильно сделать то, что я описал в АКАДЕМИИ относительно старта, да и видео там есть. Если и в этом случае не получается – попросите снять ваши попытки на камеру а потом просмотрите видео и сравните с тем где люди стартуют – надеюсь у вас всё получиться! Главное помнить – старт не есть силовое упражнение и если вы это делаете прилагая значительные усилия – вы делаете это не правильно!

 30. Здравствуйте Алексей. Не могли бы Вы подробно описать технику выполнения tailpress за катером. Скорость, длина фала, заход на трюк и т.д. Долго мучал google, но нашел только одно видео. Если я правильно понял, то tailpress это
  http://youtu.be/deuSMXKFd1o
  Спасибо

 31. P.S. катаемся за небольшой моторной лодкой “Нептун-3″ 4.3х1.8м мотор ямаха 40 2т с винтом минимального шага 9х12″. В следующем сезоне будет 50 и 4-х лопастной винт.
  Светит ли мне вообще tailpress?

 32. Здравствуйте, andy!
  Да, это видео – то что нужно и на нём всё можно рассмотреть
  1. Скорость и ещё раз скорость. Можно получить на зарезке как на видео или на развороте катера, выкатившись на внешний радиус разворота в хилсайде (катер должен ехать “в вашу сторону” – под ваш хилсайд)
  2. Выход на трюк резкий – используя переднюю ногу как тягу поднимающую нос доски а заднюю как упор, который держит весь трюк и выталкивает доску навстречу движения. (начальное движение немного схоже с ollie) И главное – используйте заднюю руку как упор об воду – без неё буде тяжело удержать баланс. Как только вы начнёте доверять своей руке так сразу и поедете свой первый, пусть и короткий tailpress. И на видео рука опускается на воду в самом начале трюка – она как бы и затягивает за собой корпус.
  3. Делать tailpress нужно только на “стекле” (как на видео). Горбатая повехность воды моментально отобъёт всё желание делать трюк, потому что это скорость и жёсткий упор в доску без возможности смягчить вибрацию коленями. И ещё – готовы ли вы по уровню своего катания делать что-то на скорости 55-60 км/ч (вашей – не катера) – именно столько надо для хорошего tailpress. Спрашивайте если что пропустил. Удачи!
  P.S. – на флексовых досках делать tailpress легче в силу мягкости краёв доски и её прогибаемости под поверхность воды – вспомните сноуборд.

 33. Вот о руке то я и не думал.да и скорость немного пугает. Чтож, будем тренероваться. Спасибо

 34. Кирилл

  Алексей, добрый день!
  Технику выхода из воды освоил. Подскажите, пожалуйста, все-таки, насколько необходима стойка на гидроцикл для поднятия высоты крепления фала? И будет ли отсутствие стойки как-то ограничивать при освоении трюков?

 35. Здравствуйте, Кирилл! Поднимать фал выше на гидроцикле нужно только для того, чтобы он не цеплял струю во время движения и это не дёргало вам ручку. Выше нет смысла – вы просто начнёте валить гидроцикл из стороны в сторону при зарезке на вейкборде. За гидроциклом в основном разучивают флет трюки – те, что без использования волны. Поэтому ничто вас не ограничит – только ваш талант и усердие. Кстати трюков этих достаточно много и вам хватит над чем поработать, а если всё получиться, то и удивить многих катающихся за катером. Здесь, в моей Академии, есть видео с весёлым японцем Zucky (пример дружбы с вейкбордом) – посмотрите сколько “добра” он выдаёт на поверхности!

 36. Да, вот ещё видео с tailpress есть здесь, в Академии – Zucky (пример дружбы с вейкбордом). Там он мочит и в свиче, да так лихо, что рука только для подстраховки. Да, забыл про длину фала – он не должен быть коротким, нормальной длины 75-80 футов стандартной длины фал. Короткий не даст “поля” для покататься, а на скорости оно быстро заканчивается, зараза :) .

 37. Да да, например меня,именно это видео и воодушевило(Zucky) и бодрит в процессе освоения вейкборда за легкой лодкой при отсутствии нормальной волны. Теперь я знаю, что это называется флет трюки.
  Сегодня тренировал tailpress на ковре дома, пока нога не забилась, сломал сушилку для белья и дверную ручку. Если погода позволит, завтра на воду.

 38. Здравствуйте Алексей. Не без Вашей помощи, сегодня сделал хороший tailpress, со слов напарника, ничем не хуже того, что на том видео , которое Вы для меня разбирали. 20 попыток, несколько падений, онемевшая нога, и вот он трюк. Для меня самым сложным оказалось дожать задней ногой, а не опереться на руку, рука сама собой вышла. Буду тренировать press до автоматизма, потом попробую в свиче. На очереди разучивание 360 на поверхности, и надо дожимать олли,.
  Спасибо за помощь

 39. Кирилл

  Алексей, не смог найти видео с веселым японцем Zucky. Выложите, пожалуйста, ссылку.

 40. https://www.youtube.com/watch?v=COThs7Ab2Do
  Можно в ютьюбе Zucky wakeboarding забить в поиск

 41. Очень приятно слышать , что всё получилось! А нога сильно забилась скорее всего из-за частой езды избыточно присев на коленях и на трюк выходили на “подкошеных” ногах. Я ж там не зря про Оли говорил.
  Поздравляю!

 42. Алекс Сид

  Добрый день(вечер). Скажите пож какой у вас катер? Как можно проконсультироваться по катеру. Мы с Днепропетровска . Интересно послушать практика

 43. Катер у меня Supra производства Skiers Choice ( они же выпускают Moomba), США. Можно позвонить 066 441 57 48 и если надо – встретиться, если есть вопросы практического характера.

 44. А что с языком на сайте? Не я ничего против уръкраинского не имею, просто не понимаю ничего.
  …Цензура?
  Может возможно добавить русскую версию сайта..?

 45. Dear guest!
  If you got problem with understanding of ukrainan language (BTW Slavoniс type of language) you can use a build-in translator of your own browser or use this link for sure https://translate.google.com/.
  P.S. Not one authority were involved in our desire to use original language of our country. Now we think over ability to do English set for our site.
  Best regards!

  Шановний гість!
  Якщо у вас є проблеми з розумінням української мови (до речі слав’янского типа мова), ви можете використовувати вбудований перекладач свого браузера або використовувати це посилання https://translate.google.com/.
  P.S. Жоден орган не був залучений до нашого бажання використовувати оригінальну мову нашої країни. Зараз ми міркуємо робити чи ні англійській набір для нашого сайту.
  З найкращими побажаннями!


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


*